Jaki wpływ ma pogoda na postawę piłkarza?

24 września 2021Piłkarze

Od niedawna FIFPro przedstawia swoje poglądy na różne tematy związane z grą w piłkę nożną. Organizacja mająca za zadanie chronić piłkarzy zajęła się między innymi taką banalną kwestią jaką jest pogoda. Wpływ ekstremalnych warunków pogodowych na piłkarzy OK, warto sobie wyjaśnić na wstępie, że ciało ludzkie utrzymuje stałą temperaturę ciała, która zwykle waha się od … Read More

Czy to już mobbing w piłce nożnej? Były zawodnik Jagiellonii przedstawia polskie realia

27 lipca 2020Piłkarze

„Przegląd Sportowy” zacytował wypowiedzi Sebastiana Rajalakso, który dość brutalnie odniósł się do pobytu w Jagiellonii Białystok. Widziałem w sieci pytania, czy to już jest mobbing? Ale po kolei. W wywiadzie dla „Aftonbladet” zawodnik przyznał, że próbowano go zmusić do rozwiązania kontraktu po zmianie trenera. Przypomnijmy, Piotra Stokowca zastąpił wówczas Michał Probierz. Szweda przeniesiono do rezerw, a … Read More

Zasady, których warto przestrzegać w czasach COVID-19

11 czerwca 2020Piłkarze

O ile w krajach bardziej rozwiniętych, jak i wyższych ligach, można sobie pozwolić na regularne testy na obecność koronawirusa wśród piłkarzy i osób związanych z klubami, o tyle, choćby w czwartoligowcach, nie jest to już to takie proste. Jak sobie radzić?

Technologia dla piłkarzy, a nie przeciwko nim

21 listopada 2019Piłkarze

Z każdym miesiącem rośnie znaczenie nowych technologii w naszym życiu, również w piłce nożnej. Dane gromadzone na temat piłkarzy są gigantyczne. Od ich umiejętności, zdolności psychofizycznych, po informacje o codziennym samopoczuciu.

Walcz o swoje prawa. Zawsze warto

8 września 2019Piłkarze

Czasem warto przytoczyć przykład z innego kraju, ba, z innej kultury, by uświadamiać jak ważne jest podjęcie walki o swoje prawa. Zawsze powtarzam, że warto, bo nawet jak się przegra to człowiek nie ma sobie nic do zarzucenia.

Drużyna przestała istnieć. Co dalej?

8 sierpnia 2019Piłkarze

Rozwój Katowice już się wycofał z rozgrywek trzecioligowych. Podobną ścieżką podążyła Soła Oświęcim. Jest też kilka klubów niepewnych swojej przyszłości. Z Ruchem Chorzów na czele. Co się dzieje z piłkarzami?